Uprawy ekologiczne Uprawy ekologiczne
Vademecum Nowoczesnego Rolnika

Szukaj informacji o uprawach:
Login:
Hasło:
Jeśli nie posiadasz konta
Zarejestruj się
Artykuły na temat:
Uprawa Ziemniaka
Uprawa Kapusty
Uprawa Marchwi
Uprawa Cebuli
Uprawa Papryki (w gruncie i pod osłonami)
Uprawa Pomidora
Uprawa Ogórka
Uprawa Buraka ćwikłowego
Uprawa Buraka cukrowego
Uprawa Kukurydzy
Uprawa Żyta
Uprawa Pszenicy
Uprawa Owsa
Uprawa Jęczmienia jarego
Rośliny oleiste
Uprawa Rzepaku
Odmiany rzepaku
Kierunki uprawy rzepaku
Znaczenie gospodarcze oleju rzepakowego
Zasiewy, plony i zbiory rzepaku.
Budowa i wzrost rzepaku
Rzepak ozimy
Wymagania klimatyczne rzepaku ozimego
Ochrona upraw rzepaku w czasie zimy
Ocena strat powstałych zimą
Ochrona upraw rzepaku wiosną
Wymagania wilgotności i temperatury rzepaku
Deszczowanie rzepaku ozimego
Stanowisko rzepaku ozimego
Wymagania pokarmowe rzepaku
Uprawa roli
Odmiany rzepaku ozimego
Nawożenie
Koszenie - zbiór rzepaku
Siew
Choroby i szkodniki
Uprawa Roślin Jagodowych
Rośliny włókniste
Uprawa Gryki
Uprawa Gorczycy
Siatki na ptaki - ochrona ogrodów i sadów
Środki ochrony roślin
Ekologiczne uprawy roślin sadowniczych
Jak założyć gospodarstwo ekologiczne
Zasady Produkcji Ekologicznej
Zabazpieczenia przed kretami
Nawadnianie i melioracja
Szkody łowieckie w uprawach
Ostatnio dodane komentarze:
Artykuł: Uprawa Pomidora
Dzieki za informacje o zasilaniu pomidorków, ale po tych deszczach mam problem moje 4 pomidory zaczely wiednac. Czy mogę cos zrobić zal mi patrzeć na nie. Czy to choroba czy spowodowane deszczem. W namiocie oliowym jest bardzo mokro jakby wody gruntowe
tola 2013-06-30 08:01:36
Artykuł: Uprawa Pomidora
Witam .KAZ Pomidor to sama woda i pomidor jej potrzebuje .Podlewam ok 3 litrow na 1 pomidor prawie dziennie .Brak wody moze spowodowac opadanie kwiatow .Jezeli jest gleba bardzo wilgotna ze wzgledu na pogode to mozna ograniczyc podlewanie .Musisz
Andrzej 2013-06-28 11:18:08
Artykuł: Choroby pomidorów
Witam! Mam także problem ale widzę, że nikt nie odpisuje jak się go pozbyć. Na górnych partiach pomidorów (ostatnie gałązki) młode listki nagle zaczęły się skręcać a dziś po kilku dniach pojawiły się ich brązowe końcówki. Nie wiem co to może być.
marta 2013-05-31 21:20:58
Artykuł: Uprawa Pomidora
Witam! Pierwsze moje pomidory wychodowane na porapecie posadziłem 15 kwietnia do szklarenki.Były i tak juz za bardzo wybyjałe ze wzgledu na brak słońca .Udało mi sie wychodowac 18 sztuk .6 malinowych 4 luna reszta to słonka .Po niedzieli jade dokupic
Andrzej 2013-04-21 09:57:16
Artykuł: Uprawa Pomidora
Ja też od ok.6 lat uprawiam pomidorki Słonka pod folią ok. 70 szt. i w polu. Są w uprawie b. wdzięczne i przy średnim zainteresowaniu b. dobrze plonują.W ub.roku po raz pierwszy wsadziłam też Rambozo. Jestem nim zachwycona bo nie chorują w ogóle, owoce
Asia P. 2013-04-05 14:23:10
Informacje dodatkowe
Regulamin

Ochrona upraw rzepaku w czasie zimy

1. Wybierając pole pod rzepak kierujemy się jakością gleby i stanowiska w zmianowaniu. Mając do wyboru kilka pól unikamy wzniesień pagórkowatych ze względu na mroźne wiatry powodujące wywiewanie okrywy śniegowej i wysmalanie rzepaku ozimego. W terenach podgórskich nie są odpowiednie ostre skłony północne ze względu na ich słabe nasłonecznienie oraz południowa wystawa pól sprzyjająca silnemu nagrzewaniu się gleby w godzinach południowych i oziębianiu się w nocy, gdyż w tych warunkach rzepak byłby narażony na duże wahania temperatury przyczyniające się do wymarzania. Najlepiej nadają się pola równe o łagodnym spadku.
2. Przeciwdziałanie szkodom występującym w okresie zimowania rzepaku polega przede wszystkim na zastosowaniu poprawnej uprawy. Podorywka po zbiorze przedplonu, wczesna orka siewna, odleżenie się roli i staranne przygotowanie jej pod zasiew przyczyniają się do uzyskania silnych roślin. Rośliny zdrowe, dobrze rozwinięte, lecz nie wybujałe, o silnym korzeniu, łatwiej przezwyciężają skutki nie sprzyjającego przebiegu pogody podczas zimowania.
Uprawa rzepaku w czasie zimy.
Uprawa rzepaku w czasie zimy.
3. Rzepak powinien być zasiany w porze siewu optymalnej dla danego regionu przy zachowaniu odpowiedniej ilości wysiewu i poprawnego nawożenia azotem . Przed zimą powinien on utworzyć krępą rozetę (kępkę) 8-10 ciemnozielonych liści z jak najkrótszą, prawie niewidoczną łodygą wystającą zaledwie niewiele ponad powierzchnię ziemi . Zasiany zbyt wcześnie lub zbyt gęsto albo przenawożo-ny azotem wydłuża przed zimą łodygę . Wtedy pąk na wierzchołku pędu mieści się wyżej nad powierzchnią ziemi i narażony jest w większym stopniu na uszkodzenia powodowane przez działanie mroźnych wiatrów. Może się zdarzyć, że wskutek zbyt wczesnego zasiania i przenawożenia rzepak wybuja i zakwitnie przed zimą. Zakwitające rośliny wymarzają zimą. Zbyt gęsto i zbyt późno zasiany rzepak wchodzi w zimę słaby, ze słabo rozwiniętym korzeniem .
4. W celu odprowadzenia wody z roztopów wiosennych przeprowadza się zaraz po zasianiu rzepaku ozimego przegony ułatwiające szybki jej odpływ z pola. Na polach niezdrenowanych przegony służą do odprowadzania wód opadowych zarówno jesiennych, jak i wiosennych. Na wiosnę trzeba przegony oczyścić usuwając liście, chwasty itp., które się w nich nagromadziły.
5. Zlodowaciałą okrywę śnieżną lub skorupę lodową kruszy się kolczatką, wałem pierścieniowym, wałem typu Cambridge lub ciężkimi bronami. Konieczność wykonania tego rodzaju zabiegu zachodzi bardzo rzadko.
Żródło:
Komentarze (0)
Brak komentarzy do tego artykułu

Dodaj nowy wątek

Temat:
Treść:
Autor: Napisz wynik działania: 1minusplus 9 =
Walczymy ze spamem w komentarzach. Spam generują roboty. Rozwiązanie powyższego działania przekonuje nas że nie jesteś robotem :)
Jesteś niezalogowany. Zaloguj się lub zarejestruj i zyskaj dostęp do zaawansowanych funkcji portalu zupełnie za darmo!

Reklama
Agrowłókniny rabatka.pl
Siatki przeciw ptakom rabatka.pl

Ogrodzenia elektryczne Chapron