Uprawy ekologiczne Uprawy ekologiczne
Vademecum Nowoczesnego Rolnika

Szukaj informacji o uprawach:
Login:
Hasło:
Jeśli nie posiadasz konta
Zarejestruj się
Artykuły na temat:
Uprawa Ziemniaka
Uprawa Kapusty
Uprawa Marchwi
Uprawa Cebuli
Uprawa Papryki (w gruncie i pod osłonami)
Uprawa Pomidora
Uprawa Ogórka
Uprawa Buraka ćwikłowego
Uprawa Buraka cukrowego
Uprawa Kukurydzy
Uprawa Żyta
Uprawa Pszenicy
Uprawa Owsa
Uprawa Jęczmienia jarego
Rośliny oleiste
Uprawa Roślin Jagodowych
Rośliny włókniste
Uprawa Gryki
Uprawa Gorczycy
Siatki na ptaki - ochrona ogrodów i sadów
Środki ochrony roślin
Ekologiczne uprawy roślin sadowniczych
Jak założyć gospodarstwo ekologiczne
Zasady Produkcji Ekologicznej
Zabazpieczenia przed kretami
Nawadnianie i melioracja
Systemy nawadniania
Urządzenia melioracyjne
Rowy melioracyjne
Rurociągi melioracyjne
Przepusty melioracyjne
Konserwacja urządzeń nawadniających i melioracyjnych
Szkody łowieckie w uprawach
Ostatnio dodane komentarze:
Artykuł: Uprawa Pomidora
Dzieki za informacje o zasilaniu pomidorków, ale po tych deszczach mam problem moje 4 pomidory zaczely wiednac. Czy mogę cos zrobić zal mi patrzeć na nie. Czy to choroba czy spowodowane deszczem. W namiocie oliowym jest bardzo mokro jakby wody gruntowe
tola 2013-06-30 08:01:36
Artykuł: Uprawa Pomidora
Witam .KAZ Pomidor to sama woda i pomidor jej potrzebuje .Podlewam ok 3 litrow na 1 pomidor prawie dziennie .Brak wody moze spowodowac opadanie kwiatow .Jezeli jest gleba bardzo wilgotna ze wzgledu na pogode to mozna ograniczyc podlewanie .Musisz
Andrzej 2013-06-28 11:18:08
Artykuł: Choroby pomidorów
Witam! Mam także problem ale widzę, że nikt nie odpisuje jak się go pozbyć. Na górnych partiach pomidorów (ostatnie gałązki) młode listki nagle zaczęły się skręcać a dziś po kilku dniach pojawiły się ich brązowe końcówki. Nie wiem co to może być.
marta 2013-05-31 21:20:58
Artykuł: Uprawa Pomidora
Witam! Pierwsze moje pomidory wychodowane na porapecie posadziłem 15 kwietnia do szklarenki.Były i tak juz za bardzo wybyjałe ze wzgledu na brak słońca .Udało mi sie wychodowac 18 sztuk .6 malinowych 4 luna reszta to słonka .Po niedzieli jade dokupic
Andrzej 2013-04-21 09:57:16
Artykuł: Uprawa Pomidora
Ja też od ok.6 lat uprawiam pomidorki Słonka pod folią ok. 70 szt. i w polu. Są w uprawie b. wdzięczne i przy średnim zainteresowaniu b. dobrze plonują.W ub.roku po raz pierwszy wsadziłam też Rambozo. Jestem nim zachwycona bo nie chorują w ogóle, owoce
Asia P. 2013-04-05 14:23:10
Informacje dodatkowe
Regulamin

Przepusty melioracyjne

Przepust melioracyjny
     Przepusty są to budowle umożliwiające przeprowadzenie drogi lub grobli przez rowy czy kanały. Wykonuje się je z rur betonowych o średnicy ponad 60 cm, co ułatwia ich oczyszczanie z namułu. Rury układa się równo z dnem rowu, zapewniając im spadek od 10 do 30%. Pod rury sypie się 20-40-centymetrową warstwę żwiru lub piasku. Dla uniknięcia podmycia lub opłynięcia przepustu należy wybrukować lub przynajmniej wyłożyć gliną lub „obmurować" darnią 2-metrowy odcinek rowu przed przepustem i 3-metrowy odcinek rowu za przepustem. Czasem przepusty wykorzystuje się do spiętrzania wody z rowów odwadniających, przez wykonanie przy wlocie zastawki, uniemożliwiającej przepływ wody. Przepusty z zastawkami do regulacji poziomu wody muszą być wykonane bardziej starannie, aby ich nie uszkadzały spiętrzone wody.

     Na dużych kanałach, w celu regulowania poziomu wody przy nawadnianiu i odwadnianiu, buduje się specjalne budowle, zwane jazami. Otwieranie i zamykanie ich wykonuje się nie tylko ręcznie, ale często specjalnymi mechanizmami o napędzie elektrycznym.

     Dla przeciwdziałania zamuleniu na trasie ciągów drenarskich buduje się studzienki. Składają się one z kręgów betonowych średnicy około 1 m, zabezpieczonych pokrywą. Buduje się je albo pod warstwą orną (pokrywa zagłębiona jest 50 cm poniżej powierzchni roli); choć wtedy są trudniej dostępne, nie przeszkadzają w uprawie; albo, częściej, na powierzchni gleby.

     Osadniki studzienek, położone na poziomie od 50 do 70 cm poniżej wylotu ciągów drenarskich, muszą być oczyszczane w celu zapobiegania zamuleniu drenów. Studzienki drenarskie zakłada się co kilkadziesiąt metrów na rurociągach o większych średnicach oraz w miejscach, gdzie schodzi się kilka ciągów zbieraczy.
Żródło:
Komentarze (2)
Autor: admin     (2009-10-21,  11:25:18)      [odpowiedzi: 1]
Temat:

Komentarze na temat: Przepusty melioracyjne


Dyskusja użytkowników na temat: Przepusty melioracyjne


Dodaj nowy wątek

Temat:
Treść:
Autor: Napisz wynik działania: 1minusplus 10 =
Walczymy ze spamem w komentarzach. Spam generują roboty. Rozwiązanie powyższego działania przekonuje nas że nie jesteś robotem :)
Jesteś niezalogowany. Zaloguj się lub zarejestruj i zyskaj dostęp do zaawansowanych funkcji portalu zupełnie za darmo!

Reklama
Agrowłókniny rabatka.pl
Siatki przeciw ptakom rabatka.pl

Ogrodzenia elektryczne Chapron