Uprawy ekologiczne Uprawy ekologiczne
Vademecum Nowoczesnego Rolnika

Szukaj informacji o uprawach:
Login:
Hasło:
Jeśli nie posiadasz konta
Zarejestruj się
Artykuły na temat:
Uprawa Ziemniaka
Uprawa Kapusty
Uprawa Marchwi
Uprawa Cebuli
Uprawa Papryki (w gruncie i pod osłonami)
Uprawa Pomidora
Uprawa Ogórka
Uprawa Buraka ćwikłowego
Uprawa Buraka cukrowego
Uprawa Kukurydzy
Uprawa Żyta
Uprawa Pszenicy
Uprawa Owsa
Uprawa Jęczmienia jarego
Rośliny oleiste
Uprawa Roślin Jagodowych
Plantacja roślin jagodowych
Gdzie sadzić rośliny jagodowe?
Nawożenie roślin jagodowych
Odmiany roślin jagodowych
Pielęgnacja roślin jagodowych
Chroby roślin jagodowych
Choroby maliny
Choroby porzeczek i agrestu
Choroby borówki wysokiej
Chproby truskawek
Szkodniki roślin jagodowych
Zbiór roślin jagodowych
Rośliny włókniste
Uprawa Gryki
Uprawa Gorczycy
Siatki na ptaki - ochrona ogrodów i sadów
Środki ochrony roślin
Ekologiczne uprawy roślin sadowniczych
Jak założyć gospodarstwo ekologiczne
Zasady Produkcji Ekologicznej
Zabazpieczenia przed kretami
Nawadnianie i melioracja
Szkody łowieckie w uprawach
Ostatnio dodane komentarze:
Artykuł: Uprawa Pomidora
Dzieki za informacje o zasilaniu pomidorków, ale po tych deszczach mam problem moje 4 pomidory zaczely wiednac. Czy mogę cos zrobić zal mi patrzeć na nie. Czy to choroba czy spowodowane deszczem. W namiocie oliowym jest bardzo mokro jakby wody gruntowe
tola 2013-06-30 08:01:36
Artykuł: Uprawa Pomidora
Witam .KAZ Pomidor to sama woda i pomidor jej potrzebuje .Podlewam ok 3 litrow na 1 pomidor prawie dziennie .Brak wody moze spowodowac opadanie kwiatow .Jezeli jest gleba bardzo wilgotna ze wzgledu na pogode to mozna ograniczyc podlewanie .Musisz
Andrzej 2013-06-28 11:18:08
Artykuł: Choroby pomidorów
Witam! Mam także problem ale widzę, że nikt nie odpisuje jak się go pozbyć. Na górnych partiach pomidorów (ostatnie gałązki) młode listki nagle zaczęły się skręcać a dziś po kilku dniach pojawiły się ich brązowe końcówki. Nie wiem co to może być.
marta 2013-05-31 21:20:58
Artykuł: Uprawa Pomidora
Witam! Pierwsze moje pomidory wychodowane na porapecie posadziłem 15 kwietnia do szklarenki.Były i tak juz za bardzo wybyjałe ze wzgledu na brak słońca .Udało mi sie wychodowac 18 sztuk .6 malinowych 4 luna reszta to słonka .Po niedzieli jade dokupic
Andrzej 2013-04-21 09:57:16
Artykuł: Uprawa Pomidora
Ja też od ok.6 lat uprawiam pomidorki Słonka pod folią ok. 70 szt. i w polu. Są w uprawie b. wdzięczne i przy średnim zainteresowaniu b. dobrze plonują.W ub.roku po raz pierwszy wsadziłam też Rambozo. Jestem nim zachwycona bo nie chorują w ogóle, owoce
Asia P. 2013-04-05 14:23:10
Informacje dodatkowe
Regulamin

Choroby maliny

     Zamieranie pędów maliny (Zespół patogenów: Didymella applanata, Leptosphaeria coniothyrium, Botrytis cinerea, Elsinoe veneta). D. applanata poraża przede wszystkim pędy, ale także liście i łuski okrywające pąki. Porażone łuski pąków zamierają, a pąki zasychają. L. coniothyrium odpowiedzialny za zamieranie podstawy pędów maliny ma nieco odmienny cykl rozwojowy. Zakażenia, głównie przez uszkodzenia kory, powodują zarodniki konidialne przez cały okres wegetacji. Typowe objawy choroby występują na pędach dwuletnich w postaci brunatnej nekrozy u ich podstawy. B. cinerea - powoduje na chorych pędach, głównie w ich dolnej części, brązowo-brunatne nekrozy. Porażone pędy słabo rosną i są podatne na przemarzanie. E. veneta powoduje powstawanie na pędach drobnych, purpurowych plam.
Zapobieganie i zwalczanie.
Zaleca się sadzenie wyłącznie zdrowego materiału nasadzeniowego; prowadzenie plantacji przy drutach; dokładne odchwaszczanie plantacji i usuwanie nadmiaru młodych pędów zagęszczających rzędy; usuwanie zaraz po zbiorze pędów, które owocowały; ograniczenie nawożenia azotowego; uprawa odmian mało podatnych na choroby.
     Szara pleśń maliny (Botryotinia fuckeliana). Choroba występuje na pąkach kwiatowych i kwiatach, które brunatnieją i zamierają. Na chorych owocach pojawia się charakterystyczny, szary, puszysty nalot.
Zapobieganie i zwalczanie.
Zaleca się prowadzenie plantacji przy drutach; usuwanie nadmiaru młodych pędów w okresie wegetacji w celu prześwietlenia plantacji i lepszego przewietrzenia; racjonalne nawożenie azotem; systematyczne zbiór owoców; do nawożenia używać przekompostowanego obornika (świeży sprzyja występowaniu szarej pleśni i pogarsza zimowanie roślin) lub gnojówki w stanie spoczynku w koncentracji 1 do 5 (podlewać).
     Choroby wirusowe i fitoplazmatyczne truskawki i maliny: cętkowana plamistość liści truskawki, fitoplazmatyczne zielenienie truskawki, fitoplazmatyczna żółtaczka astra (truskawka), mozaika maliny, chloroza nerwów liści maliny, fitoplazmatyczna karłowatość maliny, krzaczasta karłowatość maliny.
Zapobieganie i zwalczanie.
Zaleca się sadzenie wyłącznie zdrowego materiału nasadzeniowego; dokładne lustrowanie plantacji; usuwanie porażonych roślin; stosowanie izolacji przestrzennej od starych, porażonych plantacji; uprawianie odpornych odmian (tylko maliny); systematyczne zwalczanie mszyc i skoczków.
Żródło:
Komentarze (0)
Brak komentarzy do tego artykułu

Dodaj nowy wątek

Temat:
Treść:
Autor: Napisz wynik działania: 5minusplus 4 =
Walczymy ze spamem w komentarzach. Spam generują roboty. Rozwiązanie powyższego działania przekonuje nas że nie jesteś robotem :)
Jesteś niezalogowany. Zaloguj się lub zarejestruj i zyskaj dostęp do zaawansowanych funkcji portalu zupełnie za darmo!

Reklama
Agrowłókniny rabatka.pl
Siatki przeciw ptakom rabatka.pl

Ogrodzenia elektryczne Chapron